Güvenlik Kamera Buatı

Güvenlik kamera buatı

Güvenlik kamera buatı kablo bağlantılarının yağmurdan, sudan kardan korunması için kullanılır. Genelde plastik malzemeden yapılır. Rbox ismi de verilir.

Güvenlik Kamerası Buat Tasarımları

Buatlar kare, yuvarlak ve farklı şekillerde tasarlanır, Buat kullanmanın çok faydası vardır. Güvenlik kameralarının, kablo bağlantıları çok önemlidir. Güvenlik kamera sistemlerinin, en zayıf halkalarından birisini de kablo bağlantılarıdır diyebiliriz.

Koruma Sağlar

Güvenlik kamera sistemlerinin kablo bağlantıları korunaklı değil ise yağmur, kar, nem ve dış etkenli gelen sıvılardan etkilenir. Bağlantılar oksit yaparlar, görüntü yada elektrik enerjisini iletmede güçlük yaşarlar.

Arızaları Önler

Güvenlik kamera kablolarının oksitlenmesi, sistemde arıza çıkarır. Çıkan arızalar, görüntü iletilmemesi, enerji iletilmemesi şeklinde olur. Güvenlik kamerası, kablo arızaları sebebiyle çalışmaz.

Kablo arızalarını, oksitlenmelerini önlemenin en iyi yolu ise Rbox, veya kablo buatı kullanmaktır.

Buatlar sadece oksitlenmeyi önlemekle kalmaz. Güvenlik kamerası buatı, diğer yandan kablolara dışarıdan yapılabilecek olağan dışı müdahaleleri de önler.

Ağırlık Dağıtır

Metal kasa güvenlik kameralarının montajında, buatlar kolaylık sağlarlar. Metal kasaların ağır olması sebebiyle buatla montaj güvenlik kamerasının, ağırlığını dağıtır. Özellikle straforlu montalama olan bina dış yüzeylerinde buat kullanımı, daha sağlam bir güvenlik kamerası montajı oluşturur.

Güvenlik kamerası topraklama arızaları, buat kullanımı ile önlenmektedir.

Güzel Bir Görünüm Sağlar

Aynı zamanda güvenlik kamerası buatı, güvenlik kamera sistemleri montajında, kablo sarkmalarını önler.

Kablo sarkmalarının önlenmesi ile işçilik bakımından, güvenlik kamerası montajı el emeği, güzel bir görünüm kazanır. Ayrıca farklı renk seçenekleri ile elektrik buatları, bulundukları ortama şık bir görsellik katarlar.

Fiyat Aralıkları

Buatlar genelde güvenlik kamerası firmalarında, kullanım alanına göre, çeşitli büyüklüklerde ve farklı şekillerde, set halinde satılmaktadır.

Güvenlik kamera buatlarının fiyatları ise 50 KRŞ ile 50 TL arasında büyüklüklerine, şekillerine, kalitesine, kullanım alanına ve malzeme yapısına göre değişmektedir.

Diğer Sektörlerde kullanılır

Buatlar sadece güvenlik kamera sektöründe değil, elektrik, elektronik, makine, mekanik ve kablo korunması ile gizlenmesi gereken alanlarda, yoğun olarak kullanılır.

Buatların montajı, oldukça basittir. Bazı buatlar vidalı iken, bazıları ise sıkı geçmelidir.

Pröfosyonel firmalar, güvenlik kamerası buatlarını kullanırlar.

Ülkemizde güvenlik kamerası ve farklı alanlarda kullanılmak üzere buat üreten onlarca firma vardır.

İş Güvenliği ve Güvenlik Kamera Uzmanı

Ünal Fırat 12 06 2020

Çorlu, Çerkezköy, Süleymanpaşa, Ergene, Kapaklı, Saray, Velimeşe, Veliköy, Kızılpınar, Büyükyoncalı, Küçükyoncalı, Büyükçavuşlu, Hallaçlı, Karaağaç civar ilçe ve mahallelerde, Güvenlik kamera sistemleri montajında, Hareketli Teknoloji firmamız tüm yaptığı işlerde, güvenlik kamera buatı kullanmaktadır.

Güvenlik kamera buatı
Güvenlik kamera buatı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir